Piłki nożne marki Select i Adidas – jak wybrać najlepszą?

Piłka nożna to niezwykle popularny sport, który cieszy się ogromny zainteresowaniem zarówno ze strony osób dorosłych, jak i dzieci. Jest to dyscyplina sportowa popularna na całym świecie, która jest nie tylko chętnie oglądana w telewizji, ale także uprawiana przez osoby w różnym wieku zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Aby móc razem ze znajomymi lub zorganizowaną grupą spędzać czas wolny na grze w piłkę nożną trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do gry oraz przede wszystkim kupić dobrą piłkę. Na co zwracać uwagę podczas jej wyboru i dlaczego? Sprawdź, jakie piłki do gry w nogę marki Select i Adidas najlepiej się sprawdzą!

Piłka do gry na hali oraz na zewnątrz – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Wybór piłki do gry w nogę może wydawać się banalnie prosty. Jednak wbrew pozorom poszczególne modele piłek wcale nie różnią się między sobą tylko ceną i producentem. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór produktów tego typu. Jeśli chcesz, aby piłka posłużyła Ci przez naprawdę długi czas i była w świetnej kondycji nawet mimo bardzo intensywnego użytkowania, to warto dobrze przyjrzeć się jej specyfikacji oraz materiałom, z których została stworzona. Warto także dopasować piłkę do tego, gdzie chcecie grać. Inne modele będą idealne do gry na hali sportowej, a inne sprawdzą się najlepiej podczas gry na zewnątrz. 

Piłka nożne do gry na hali, czyli do futsalu, powinna być mniej sprężysta niż piłka do gry na murawie. Co to oznacza w praktyce? Taka piłka musi charakteryzować się stosunkowo niskim kozłem oraz być wykonana w taki sposób, aby umożliwiała dobrą kontrolę podczas gry na gładkiej, halowej nawierzchni. Osobom dorosłym do gry w piłkę nożną na hali najczęściej poleca się model w rozmiarze 5, czyli taki, którego obwód wynosi od 62 do 64 cm. Piłka do gry na sali powinna być wykonana z dużej ilości pianki, aby zapewnić doskonałą kontrolę oraz komfort i bezpieczeństwo gry. Do futsalu idealnie nadaje się na przykład piłka Select SAMBA lub THOR.

Jeśli planujecie grać głównie na boiskach zewnętrznych, to warto dopasować piłkę nożną do gry na trawie. Powinna być ona nieco bardziej sprężysta i mocniej napompowana niż piłka do gry na hali. Piłka do gry outdoorowej jest nieco cięższa i do jej produkcji wykorzystuje się cieńszą warstwę pianki. Na zewnątrz idealnie sprawdzą się piłki dla dorosłych w rozmiarze 5, a dla młodszych graczy polecane są przystosowane do gry outdoorowej piłki o rozmiarach 4 lub 3, które powinny być starannie wykonane. Do gry na trawie nada się między innymi model od marki Adidas PRO LIGUE 1 Training Pro lub Adidas Team Training Pro.

Wybieraj tylko wysokiej jakości produkty od sprawdzonych producentów

Podczas wyboru piłki należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale także na jej jakość wykonania. Warto wybrać piłkę, która będzie miała wysokiej jakości warstwę osłonową, która zapewni trwałość piłki przez długi czas. Kiedyś warstwa osłonowa była wykonywana ze skóry naturalnej, ale obecnie jest to tworzywo sztuczne, na przykład włókno PU lub PCV. To rozwiązanie zapewnia dobrą odporność na ścieralność oraz zabezpiecza piłkę przed wodą – dzięki temu można grać nią również podczas deszczu, bo nie będzie ona zbyt ciężka od wody. Kolejna warstwa, na którą warto zwrócić uwagę, to poszycie piłki. Powinno składać się ono z 4-5 warstw i służy do amortyzacji pęcherza. Pęcherz jest ostatnią, najbardziej wewnętrzną częścią piłki, która powinna być wykonana z butylu

Wśród najpopularniejszych producentów piłek nożnych warto na pewno wymienić markę Adidas. Jest to producent z wieloletnim doświadczeniem, który oferuje szeroki wybór piłek do nogi w różnym przedziale cenowym oraz w różnych rozmiarach. Bardzo popularną marką tego typu sprzętu sportowego jest także firma Select, której produkty są często polecane jako piłki dla szkolnych klubów sportowych oraz klubów dla dzieci i młodzieży. Ich piłki są bardzo odporne na intensywne użytkowanie.