Liga miliarderów

Co prawda walka o tytuł w lidze francuskiej w tym roku nie była zbyt zacięta ponieważ już jakoś czas na czoło wysunął się faworyzowany klub z Paryża to następne sezony w Ligue 1 zapowiadają się pasjonująco. Dwa kluby potężnie wspomagane przez oligarchów, którzy zrobią wszystko (a właściwie wydadzą wszystkie pieniądze) aby święcić triumfy nie tylko we Francji ale i Europie poprzez kupno nowych zawodników potwierdzają swoje sportowe ambicje.

PSG jest systematycznie wzmacniany klasowymi zawodnikami praktycznie co okienko. Monaco dopiero dołączyło do grona zespołów bardzo zamożnych. Z beniaminka francuskiej ligi stał się praktycznie pewniakiem do wicemistrzostwa. Skok jakościowy został spowodowany napływem nowych, światowej klasy zawodników. Przykładem Falcao – chociaż obecnie leczy on poważna kontuzję to po powrocie zapewne znów będzie stanowił o sile ofensywy zespołu.

france

Pytanie jak długo bogaci właściciele mają zamiar dofinansowywać kluby i czy po pewnym czasie nie znudzi im się zabawa w piłkę nożną? O tym że praktycznie każdego zawodnika można kupić już wiemy. Ale czy wiemy że mistrzostwo ligi i sukces sportowy można kupić za pieniądze?