Lewandowski Superstar

Robert_Lewandowski

Autor: Kroelleboelle (Praca własna) [CC0], undefined

Emocje związane z transferem Roberta Lewandowskiego do Bayernu Monachium już opadły. Ci którzy szczególnie interesowali się sytuacją Polaka w Bundeslidze wiedzieli dobrze, że kierunek rozwoju naszego najlepszego piłkarza to Bawaria. Zaskoczenia więc nie było aczkolwiek niektórzy fani (szczególnie Borussii) mogli poczuć się nieswojo.

Wszakże niecodziennie najlepszy piłkarz ich drużyny przechodzi do największego wroga. Na stwierdzenie czy Robert podjął dobra decyzję przyjdzie poczekać przynajmniej do przyszłego roku jednak już teraz niektórzy bawią się we wróżbitów przewidując mu spektakularny sukces bądź szybki upadek. Fakt, że Bayern to dobrze naoliwiona maszyna do zdobywania pucharów jest bezsprzeczny jednak rodzi się pytanie czy Polak się tam odnajdzie? Niby liga ta sama, język ten sam ale jednak Bayern to ogromna presja z jaką Lewandowski będzie musiał sobie poradzić.

Poczekajmy z osądami do następnego sezonu i nie emocjonujmy się zbytnio poczynaniami naszego rodaka w początkowej fazie obecności w Bayernie Monachium. Czas pokaże czy był to udany transfer.