Kto wygra Mundial?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest bardziej skomplikowane niż na poprzednich imprezach piłkarskich. Dlaczego? Otóż na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Brazylii zaistnieje kilka okoliczności, które utrudniają wytypowanie zwycięzcy. Naturalną rzeczy wydaje się typowanie Hiszpanii jako zwycięzcę jednak ciężko uwierzyć abybraz nawet tak świetny zespół był w stanie podtrzymać passe i zdobyć kolejny tytuł na wielkiej imprezie. W końcu słabszy mecz musi się w końcu przytrafić. Mimo wszystko Hiszpanie są stawiani w gronie faworytów.

Naturalnie w tym gronie znajduje się także gospodarz – Brazylia. Kibice w największym kraju Ameryki Południowej nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż wygrana Canarinhos. Każdy inny wynik będzie traktowany jak porażka. Biorąc pod uwagę bardzo silny skład naszpikowany młodymi gwiazdami (Neymar, Oscar) nie można dziwić się wysokim oczekiwaniom wobec ekipy z Brazylii. Szczególnie, że klimat będzie im sprzyjał: temperatury do jakich zostali przyzwyczajeni oraz kibice, którzy będą dwunastym zawodnikiem.

Oprócz dwóch najważniejszych pretendentów do tytułu nie można zapominać o kilku innych ekipach. Niemcy jak zwykle na każdej imprezie zachodzą bardzo wysoko i prezentują świetną piłkę. Włochy są nieobliczalne i w tym roku mogą mocno namieszać. Pozostałe ekipy z Europy, które mogą być naprawdę groźne to Francja, Anglia i Portugalia. Jeśli chodzi o kraje z innych kontynentów to szanse upatruje reprezentacja Argentyny. Ciężko wyobrazić sobie aby mundial wygrał zespół inny niż jeden z wyżej wymienionych.