Brazuca

Emocje związane z wyborem grup na mundial w 2014 roku w Brazylii jeszcze nie opadły a wydawać się może, że główny bohater spotkań które rozegrają się w Ameryce Południowej w tym roku poszedł w zapomnienie. Mowa tu oczywiście o piłce, która raz po raz wpadając do bramki będzie przesądzała o losie poszczególnych reprezentacji narodowych. Mowa o Brazuce firmy Adidas. Poniżej możemy zobaczyć jak prezentuje się najnowsza piłka mundial.

brazuca

Brazuca to w lokalnym dialekcie po prostu określenie obywatela Brazylii lub styl życia , który uznaje tutejsza ludność. Piłka mogłaby się nazywać bardziej międzynarodowo ale zgodnie z tradycją nazwa nawiązuje do języka który używany jest w kraju rozgrywek. Piękna to tradycja i godna poszanowania nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wiemy co owa nazwa oznacza. Sama nazwa została wybrana poprzez głosowanie w plebiscycie. Jak na największą imprezę piłkarską świata Brazuca dysponuje godną historią. Zanim została zatwierdzona jako oficjalna piłka mistrzostw świata przeszła ponad dwuletnie testy z pomocą profesjonalnych piłkarzy. Wszystko po to aby podania były jeszcze dokładniejsze a bramki bardziej efektowne.

Czasy w których wystarczył byle balon wypełniony powietrzem aby rozegrać mecz mistrzostw świata dawno poszły w niepamięć. Teraz króluje technologia. Brazuca została gruntownie przeanalizowana i sprawdzona pod kątem trajektorii lotu czy wyważenia – wszystko naturalnie z użyciem najnowszych technologii. W tym przypadku podobnej jak przy modelu Tango 12. Kibicom nie pozostaje nic innego niż tylko czekać na pierwszy gwizdek rozpoczynający mistrzostwa świata w Brazylii.